ویژگی‌ ها و مزایای درب ضد سرقت هوشمند چیست ؟

ویژگی‌ ها و مزایای درب ضد سرقت هوشمند چیست ؟

درب ضد سرقت دارای انواع مختلف است و در بازار ایران به صورت سه دسته اصلی عرضه می‌شود، که شامل: درب ضد سرقت ترک ، درب ضد سرقت چینی و درب ضد سرقت ایرانی است. هر کدام از انوع این درب‌ها در ابعاد و کیفیت‌های متنوع در بازار موجود می‌باشند که با توجه به قفل هایی که در آن‌ها تعبیه شده است از نظر امنیت رده بندی می‌شوند. در برخی از این درب‌های ضد سرقت قفل‌های دیجیتال یا هوشمند به کار برده شده است که سبب ایجاد امنیت بالا در ساختمان خواهند شد. به این درب ها، درب ضد سرقت هوشمند گفته می‌شود که دارای مزایای بسیاری هستند. برای آشنایی با ویژگی درب‌های ضد سرقت هوشمند و انواع قفل‌های دیجیتال به کار برده شده در آن‌ها در این مقاله همراه ما باشید زیرا ما قصد داریم در ادامه به معرفی درب ضد سرقت هوشمند و بررسی نوع قفل آن بپردازیم.

معرفی درب ضد سرقت هوشمند

در پی معرفی درب ضد سرقت هوشمند باید گفت اگر شما هم جزو آن دسته از آدم هایی هستید که پس از ترک آپارتمان ذهنتان مشغول باز یا بسته بودن درب منزل تان می ماند توصیه می شود حتما با این نوع از درب های پیشرفته آشنا شوید.

معمولا همه ی ما اولین کاری که هنگام رسیدن به درب انجام می دهیم جستجوی کلید است. این قضیه در شرایط عادی هم جالب نیست، چه رسد به وقتی که دستانمان پر باشد و مجبور باشیم کلید را از داخل کیف مان پیدا کنیم. این مشکل می تواند با داشتن دربی لوکس و با امنیت فوق العاده بالا به نام درب های ضد سرقت هوشمند که دارای قفل های دیجیتال پیشرفته که از طریق رمز، کارت و اثر انگشت باز می شوند، حل شود.

ویژگی درب ضد سرقت هوشمند

با درب ضد سرقت هوشمند خانه شما ایمن تر و انعطاف پذیر تر می شود. این سیستم ها دارای بخش های متفاوتی هستند، بخش هایی مانند قفل، سنسور و… همه این سیستم ها به صورت یکپارچه با استفاده از یک کنترل پنل یا مرکز فرمان قابل کنترل هستند، که می توان آن ها را از راه دور کنترل کرد.

قفل هایی که در درب های ضد سرقت هوشمند تعبیه شده است نوعی قفل الکترونیکی هستند که بدون کلید و توسط سایر روش های دسترسی می توان آن را کنترل نمود. بدنه بسیار مقاوم و همچنین وجود سیستم های هوشمند امنیتی باعث شده تا این نوع قفل ها به یکی از امن ترین مدل های قفل موجود در جهان تبدیل شود. منبع تغذیه آن ها باتری قلمی بوده به طوری که جهت نصب نیاز به سیم کشی داخلی برق نمی باشد.

مزایای درب ضد سرقه هوشمند با قفل دیجیتال

قفل دیجیتال  به جای قفل معمولی، شروع مسیر هوشمند سازی منازل و محیط پیرامون ما می باشد. قفل دیجیتال اثر انگشتی و دستگیره هوشمند محصولی است کـه بـر روی انواع درب‌ ورودی ساختمان مانند درب معمولی و درب ضد سرقت نصب می گردد. دسترسی سریع و آسان، زیبایـی، افزایش امنیت و حفاظت از خانه و اعضای خانواده شما از مزایای قفل های دیجیتال می باشد. درب های هوشمند با سیستم‌های متنوع امنیتی که در آن بکار رفته آرامش و امنیت هر چه بیشتر را برای محیط پیرامون شما به ارمغان می‌آورد که این از مزایای و ویژگی های مهم درب های ضد سرقت هوشمند می باشد.

یکی دیگر از مزایای درب های ضد سرقت هوشمند این است که این نوع درب ها، با ابزار های مختلفی به طور مستقیم و یا غیر مستقیم ( کنترل از راه دور) قابلیت کنترل و باز وبسته شدن را دارند. به عبارتی این درب ها از طریق مکانیزم های شناسایی رمز، کارت های مغناطیسی RFID، تگ، اثر انگشت، ریموت کنترل و گوشی های هوشمند به راحتی باز و بسته می شوند.

شما می‌توانید زمان رفت و آمد هرکسی به خانه خود را مشاهده کنید. زیرا این درب ها قابلیت ثبت تاریخ دقیق و زمان ورود و خروج افراد دارا می باشند که یکی از اصلی ترین مزایای درب های ضد سرقت هوشمند محسوب می شود. برای مثال صاحب خانه‌ای را تصور کنید که برای فروش یا اجاره ملک خود به املاک محل، دسترسی به منزل را داده‌است.در این صورت با استفاده از قفل هوشمند می‌تواند دسترسی به منزل را رصد کند.

ویژگی های منحصر به فرد درب های ضد سرقت هوشمند مانند قفل خودکار، آلارم های هشدار، کنترل ورود و خروج و… خیال شما را کاملا از بابت امنیت محل زندگی و یا کار راحت می نماید.

مزایای درب ضد سرقت هوشمند

نصب قفل هوشمند بر روی درب ضد سرقت

برای نصب قفل دیجیتال بر روی درب ضد سرقت مورد نظر ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که امکان نصب قفل دیجیتال بر روی درب ضد سرقت مورد نظر وجود دارد. لازم به ذکر است که قفل هوشمند را روی تمامی انواع درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت ایرانی وحتی درب های معمولی که در ورودی ساختمان قرار گرفته اند، می توان نصب کرد، اما برای نصب این قفل ها، درب های ضد سرقت باید دارای شرایط ویژه ای باشند که شامل موارد زیر است:

  1. بررسی نوع درب ( چوبی، فلزی )
  2. ضخامت درب حداقل از 5/3 تا 9 سانتی متر باشد.
  3. فاصله لبه درب تا شروع نقش و نگار باید حداقل 12 سانتی متر باشد.
  4. نحوه نصب درب ( راست باز شو، چپ باز شو )

کلام آخر

در گذشته استفاده از کلیدها باعث بروز مشکلات زیادی بوده و دردسرهای جبران ناپذیری را برای کاربران ایجاد می کرد. مشکلاتی از جمله هزینه های بالای گم شدن کلیدها، کپی شدن بسیار آسان کلیدهای گم شده یا به سرقت رفته. این مشکل چندین سال است که توسط تکنولوژی قفل های الکترونیکی حل شده است اما تا چند سال اخیر به دلایلی مانند تبلیغات ضعیف و شرایط نامساعد اقتصادی کشور، مردم به درستی با این محصول آشنا نشده بودند و از اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار نبودند.

فولاد درب با ارائه این مقاله و معرفی ویژگی درب ضد سرقت هوشمند، قصد داشت تا بخش کوچکی از نا آگاهی برخی افراد را در این زمینه جبران کند. همچنین این مجموعه با عرضه درب های ضد سرقت پیشرفته از جمله درب ضد سرقت ترک و ایرانی که قابلیت نصب قفل هوشمند را دارند به فکر امنیت خانه های شما عزیزان است. برای خرید از فروشگاه اینترنتی معتبر فولاد درب می توانید با شماره 2480916_0912 تماس حاصل فرمایید.

admin
ارسال دیدگاه