نحوه رگلاژ و تعمیر درب ضد سرقت

نحوه رگلاژ و تعمیر درب ضد سرقت

درب ضد سرقت پس از مدتی استفاده و بنا به دلایل متعدد دچار مشکلاتی می‌شود که نیاز به تعمیر درب ضد سرقت احساس می‌شود. و چون درب‌های ضد سرقت دارای پیچیدگی‌های منحصر به فردی هستند، تعمیر و رگلاژ آن نیاز به تخصص داشته و افراد با تجربه با ابزار مخصوص این کار را انجام می‌دهند. در مطالب زیر آموزش چگونگی رگلاژ  را برای شما شرح خواهیم داد تا آگاهی کامل را از نحوه رگلاژ و تعمیر درب ضد سرقت خود به دست آورید.

رگلاژ درب ضد سرقت

رگلاژ درب ضد سرقت در واقع ایجاد یک ساختار صحیح برای عملکرد دقیق و منظم چند قطعه کنار هم می‌باشد، که نقش مهمی در ماندگاری و استحکام درب دارد. این عمل بسته به نوع درب ضد سرقتی که شما دارید بسیار متفاوت و نیازمند تجربه زیادی در کار بر روی درب ضد سرقت می‌باشد. نحوه انجام این کار یکی از مواردی است که شاید از توان و تخصص برخی از ما خارج باشد. تنها راه حل این مشکل دانش و تجربه‌ی تعمیرکاری است که اقدام به تعمیر درب می‌کند.

رگلاژ درب ضد سرقت

آموزش تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت

یکی از اساسی ترین قسمت هایی که در انجام این روند مهم است این است که، اساس رگلاژ، در عملکرد درب ضد سرقت و لولا می‌باشد و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و لنگه را در چهارچوب محکم نگه می‌دارد. در صورت بروز مشکل در لولا‌ها کارایی درب پایین آمده و درب عملا از کار می‌افتد.

از این رو تعمیرکاران درب‌ها به خوبی می‌دانند چگونه و چه تعداد لولا در چه فاصله ای لازم می‌باشد تا رگلاژ این درب‌ها انجام شود. در واقع به این صورت که با تنظیم ارتفاع و رفع مشکلات در قسمت لولا‌ها و ایجاد یک تنش و توازن مستقیم در قطعات چندگانه درب ضد سرقت، عملیات رگلاژ صورت می‌پذیرد.

مشکلاتی که در خارج شدن از رگلاژ درب ضد سرقت ایجاد می‌شود بسیار زیاد است، که مهم ترین آن گیر در باز و بسته شدن می‌باشد، که علاوه بر کاهش کارایی درب ضد سرقت، موجب سلب آرامش نیز می‌شود. در خصوص رفع صدای درب ضد سرقت، رگلاژ درست و اصولی نیاز است و تنها کافی است که تعمیر کار نکات مربوط به تعمیر درب ضد سرقت را رعایت کند.

برای انجام رگلاژ، تعمیر کار باید تمامی قطعات اعم از یراق آلات و لولا را چک کرده و در صورت نیاز، لولای کمکی اضافه کند. تعمیرکار می‌تواند از واشر مخصوص برای بالا بردن لنگه بهره گیرد.

درب‌های ضد سرقت چینی که دارای رگلاژ دشواری هستند، با نکات ذکر شده قابل اجرا نمی باشند. لازم است که تعمیرکار درب ضد سرقت یک نیروی جوشکار نیز همراه خود داشته باشد، تا در صورت نیاز لولا‌ها را جا به جا کند. اما در استفاده از درب های ضد سرقت ایرانی با چنین مسائلی رو به رو نخواهید شد.

ابزار مورد نیاز برای رگلاژ درب ضد سرقت

 چنین کاری را بدون داشتن دانش فنی و ابزار لازم نمی توان اجرا کرد. و یا اگر هم اجرا شود خروجی و نتیجه‌ی کار مورد قبول نخواهد شد. از این رو ابزار‌های مورد نیاز برای تعمیرات درب های امنیتی را برای شما شرح خواهیم داد تا شاید کمی انجام این کار برای شما آسان شود.

یکی از اساسی ترین و مهم ترین ابزار تعمیرکار در این حوزه کاری، دستگاه جوش کاری برای جا به جایی لولا‌ها می‌باشد. و اما دستگاه جوش گاها برای جوش زدن بخش‌های درب ضد سرقت که دچار شکستگی یا ایراد شده اند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پر کاربرد ترین ابزار در رگلاژ، چکش و میله‌ی آهنی است. این ابزار در ابعاد 50 سانتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای بالا کشیدن درب و یا ایجاد ضربه در بخش هایی از آن که دچار فرو رفتگی شده است از چکش و میلی آهنی استفاده می‌شود که نقش اهرمی و ضربه کمکی را ایفا می‌کنند.

اچار و پیچ گوشتی ابزار هایی هستند که برای باز کردن و تعویض قفل ضد سرقت در انجام رگلاژ مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این دو ابزار برای این کار، در شرایط مختلف لوازم جانبی دیگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابزار مورد نیاز برای رگلاژ درب ضد سرقت

عواقب عدم توجه به رگلاژ درب ضد سرقت

یکی از مهم ترین عواقب عدم توجه به رگلاژ درب‌ ضد سرقت، آسیب دیدن فریم اصلی است. که با گذشت زمان باعث می‌شود شما ناچار به تعویض کامل رویه درب شوید و هزینه گزافی پرداخت کنید.

باید توجه داشت که برای عملکرد دقیق و درست قفل، باید لنگه و فریم به خوبی بر روی هم نشسته و به درستی عمل کند. این عمل برای پیشگیری از ساییدگی زبانه‌ها و پیشگیری از کاهش کارکرد انجام می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که  توجه ویژه ای به دربه های ضد سرقت خود داشته باشید تا با گذشت زمان دچار مشکل جدی نشوید.

کلام آخر

برای برخورد با مشکلات کمتر در خصوص تعمیر و رگلاژ درب های ضد سرقت، بهترین درب‌های ضد سرقت را از فولاد درب تهیه نمایید. فولاد درب می‌تواند درب‌های ضد سرقت را در مرغوب ترین جنس و متنوع ترین طرح‌ها به شما ارائه دهد. برای خرید و مشاوره از فولاد درب می‌توانید با شماره 09122480916 تماس حاصل فرمایید .

admin
ارسال دیدگاه