حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

منظور از درب‌های امنیتی ضد آتش چیست؟

یک درب ضد آتش برای جلوگیری از گسترش آتش و دود در یک ساختمان با به اشتراک گذاشتن آن با یک فضای دیگر طراحی شده است.

آنها در ساختمان‌ها یا کشتی‌های بزرگ اهمیت ویژه‌ای دارند چرا که آتش را به یک محفظه محدود می‌کنند و مانع از سوختن کل سازه می‌شوند. به طور معمول، درب‌های ضد آتش از فلز تو خالی ساخته شده است چرا که هیچ عایق یا ماده‌ای برای سوختن وجود ندارد، و فلز نیاز به یک درجه حرارت بسیار بالا برای ذوب شدن دارد.

رایج‌ترین رتبه برای درب‌های آتش ۹۰ دقیقه است، هرچند ۱۲۰ و ۱۸۰ دقیقه نیز در دسترس هستند.

تست آتش بر روی درب‌های امنیتی شامل قرار دادن یک درب در معرض کوره آتش در یک محیط آزمایشی و اندازه گیری طول مدت دوام آوردن آن برای گسترش آتش است.

برخی آزمایشگاه‌ها در حال حاضر آزمایش‌های آتش را بر روی درب‌های امنیتی انجام می‌دهند. درجه حرارت به تدریج درون کوره در فواصل زمانی معین افزایش می‌یابد تا زمانی که درب نتواند مقاومتی از خود نشان دهد.

برخی از آزمایشها همچنین شامل فشار مثبت می‌شوند و درب را از کوره دور می‌کنند تا احتمال تخریب را افزایش دهند. بازرسان به دنبال نشانه‌های شعله ور شدن، دود، حرکت یا سایر نشانه‌هایی هستند که درب ممکن است در اثر آتش سوزی با آنها مواجه شود.

پس از ۹۰ دقیقه قرار گرفتن در معرض کوره در دمای بالاتر از ۱۰۰۰ درجه فارنهایت، یک آزمایش شلنگ برای سرعت بخشیدن به خنک کردن درب‌ها انجام می‌شود تا تعیین شود که آیا آنها در چه صورت دچار خیز می‌شوند تا عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار دهد. آزمایش شلنگ یک بخش مهم از آزمایش کلی آتش است. با شکست خوردن در آزمون شلنگ، همه چیز را از دست خواهید داد.

درب‌های امنیتی مقاوم در برابر آتش بسیار رایج هستند، اما طراحی‌های سفارشی، مقاوم در برابر اعمال فشار و درب‌های مقاوم در برابر آتش این چنین نیستند. در شرکت اکباتان درب، درب‌های مقاوم در برابر آتش ما تابعی از سری درب‌های امنیتی ما بوده که دارای درجه مقاومت ۹۰ UL 10C هستند.

این به این معنی است که درب می‌تواند تا ۹۰ دقیقه در برابر آتش مقاومت کند که زمانی کافی برای فرار از یک ساختمان را در اختیار شما قرار می‌دهد. درب‌های امنیتی ضد آتش منحصرا برای مکان‌هایی که خطر آتش سوزی در آنها بالا است طراحی شده‌اند که نیاز به حصول اطمینان از کسب درجه مقاومت مناسب در برابر آتش را داشته باشند.

مدارس، تاسیسات دولتی و دفاتر اداری بزرگ باید برای در برابر تهدیدات مختلف آماده سازی شوند. یک محصول با جلوه زیبا که به طور همزمان بتواند با چندین تهدید مقابله کند یک راه حل ایده آل است.

admin
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X