مقایسه درب ضد سرقت چوبی و فلزی

مقایسه درب ضد سرقت چوبی و فلزی

اگر درب های ضد سرقت موجود در بازار را مشاهده کرده باشید در جنس ها و طرح های گوناگون تولید می شود. یکی از مهم ترین نکاتی که شما باید در انتخاب این درب ها به آن دقت کنید جنس درب ضد سرقت می باشد. بنابراین شاید اولین سوالی که برای خرید درب های ضد سرقت توجه شما را به خود جلب کند این است که درب ضد سرقت چوبی بهتر است یا فلزی ؟ یا تفاوت درب ضد سرقت فلزی با درب ضد سرقت چوبی در چیست ؟ آیا استفاده از هر یک از این جنس‌ها در میزان امنیت درب‌ها نقش دارد یا خیر؟ برای اینکه پاسخ سوالات خود را در خصوص تفاوت و شباهت درب ضد سرقت چوبی و درب ضد سرقت فلزی بیابید در این مقاله با فولاد درب همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم به مقایسه درب ضد سرقت چوبی و فلزی بپردازیم.

درب ضد سرقت چوبی یهتر است یا فلزی ؟

در سالیان اخیر با توجه به افزایش میزان سرقت به خصوص از منازل مسکونی ، مالکان به فکر راهی برای حفظ امنیت و اموال با ارزش خود هستند ؛ یکی از این راه ها نصب درب ضد سرقت است . البته باید به این نکته هم اشاره کرد که هر درب ضد سرقتی ایمن نیست . متاسفانه امروزه در بازار درب هایی را می توان پیدا کرد که از یک درب چوبی هم ضعیف تر هستند .درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران یا چوبی هستند یا فلزی. شاید ما ندانیم کدام یکی از این درب ها برای خانه یا محل کار مناسب می باشند و اطلاعی از اینکه درب ضد سرقت چوبی بهتر است یا فلزی نداشته باشیم، پس باید آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهیم.

درب ضد سرقت چوبی

معمولا اکثر افراد به دلیل زیبایی ظاهری که درب ضد سرقت چوبی دارد ترجیح می دهند این نوع درب را برای منزل خود انتخاب کنند. در صورتی که درب ضد سرقت فلزی هم می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. اما در هر صورت شما در تهیه درب ضد سرقت باید آب و هوای منطقه زندگی و محل کار خود را بررسی کرده متناسب با آن جنس درب مورد نظر را انتخاب نمایید. بنابراین برای داشتن انتخابی آسان، در ادامه به نکاتی که در خصوص تفاوت درب ضد سرقت فلزی و چوبی شرح خواهیم داد توجه فرمایید.

تفاوت درب ضد سرقت چوبی و فلزی

بد نیست در راستای مقایسه درب های ضد سرقت چوبی و فلزی چند مورد از تفاوت های این درب ها را بدانیم و خصوصیات آن ها را بررسی کنیم.

درب های ضد سرقت فلزی و چوبی هر کدام مزایا و معایب به خصوصی دارند که سبب شده هر کدام از این درب ها در انواع مختلف خود دارای محبوبیت بالایی باشند و بارز ترین شباهت آن ها در ایجاد امنیت در خانه و محل کار ما می باشد. اما این درب ها دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشند که آن ها از یکدیگر متمایز می کنند.

به عنوان مثال، یکی از تفاوت هایی که درب ضد سرقت فلزی با درب ضد سرقت چوبی دارد این است که امکان استفاده از چندین قفل در جا های مختلف درب را دارد در صورتی که برای درب چوبی چنینی امکانی وجود ندارد و در درب چوبی می توان تنها از یک قفل استفاده کرد.

نکته دیگر در مورد تفاوت درب های فلزی و درب های چوبی این است که، درب های فلزی علاوه بر عایق بودن در برابر صوت، گرما و سرما، در برابر نوسانات دمایی نیز محکم و مقاوم هستند و شکل فیزیکی خود را حفظ می کنند.

تفاوت درب ضد سرقت چوبی و فلزی

یکی از تفاوت های درب ضد سرقت چوبی و فلزی که نیاز است در پی مقایسه آن ها به یاد داشته باشید، رنگ آمیزی این درب ها می باشد. در درب های فلزی مشکلاتی برای رنگ آمیزی آن ها وجود دارد و آن هم این است که در صورت رنگ آمیزی درب های فلزی، رنگ فلز از از پشت درب دیده خواهد شد، در صورتی ک در درب های چوبی این مشکل وجود ندارد.

در نهایت در خصوص مقایسه درب های ضد سرقت فلزی و چوبی می توان گفت هرکدام زیبایی خاص خود را دارند، چه بسا که درب های چوبی از زیبایی بیشتری نیز برخوردار هستند. در عوض درب های فلزی از استحکام بالایی برخوردارند. پس در خرید نکته ای که باید به آن توجه کنید نیاز خود شما می باشد.

کلام آخر

امروز انواع مختلف درب ضد سرقت طرفداران بسیار زیادی داشته و به منظور افزایش ایمنی پیشگیری از سرقت های زیان بار در مکان‌های مسکونی و غیرمسکونی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. توصیه می‌شود به منظور انتخاب و خریداری انواع مختلف این نوع از درب های ساختمانی، نسبت به جنس، برند کارخانه تولید کننده، به عنوان مثال درب ضد سرقت ترک و درب سرقت ایرانی ، ویژگی های مربوط به نوع درب ضد سرقت و از همه مهم تر کیفیت محصول خود، اطلاعات کافی کسب نموده و لذت یک خرید رضایت مند را تجربه نمایید .برای داشتن خریدی مطمئن می توانید فولاد درب را انتخاب نمایید. که با ارائه متنوع ترین و با کیفیت ترین درب ها می تواند رضایت شما را جلب کند. برای خرید می توانید با شماره 2480916_0912 تماس حاصل فرمایید.

admin
ارسال دیدگاه