مقایسه درب ضد سرقت ترک، ایرانی و چینی

تفاوت درب ضد سرقت ترک، ایرانی و چینی

در بازار ایران سه نوع درب ضد سرقت اصلی شامل: درب ضد سرقت ایرانی، درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت چینی عرضه می شود. یکی از سوالاتی که خریداران درب ضد سرقت همیشه با آن روبه رو هستند این است که چه فرقی بین درب های ضد سرقت ساخت ترکیه و درب های ضد سرقت ساخت چین ودرب های ضد سرقت ساخت ایران و جود دارد. اکنون ما در این بخش قصد داریم به بررسی و مقایسه درب ضد سرقت ترک، ایرانی و چینی بپردازیم و تفاوت های این درب ها را از جهات مختلف باهم مقایسه کنیم.

در ادامه ی این مقاله هراه ما باشید تا پاسخ سوالات همیشگی خود را در خصوص تفاوت درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران بیابید.

تفاوت درب های ضد سرقت ترک، ایرانی و چینی در چیست؟

امروزه بیشتر مدل های درب ضد سرقت که در بازار ایران موجود می باشند از کشور هایی نظیر ترکیه و چین  وارداتی هستند اما اخیرا با واردات قطعات و متریال و  یراق آلات، در حوضه درب های ضد سرقت در ایران، شرکت های ایرانی نیز موفق به ساخت این مدل درب های ضد سرقت با کیفیت بالا و قابل توجه ای شده اند.

از نظر بسیاری از مشتریان، فرق این درب‌ ها صرفا در کیفیت ساخت آن‌ها می باشد و از آنجا که محصولات ساخت چین در بازار ایران عمدتا نامرغوب به شمار می‌روند و همچنین دید خوبی نسبت به محصولات ایرانی وجود ندارد، درب های ضد سرقت ترکیه را از نظر کیفی بهتر می‌دانند.

اولین شاخصی که شاید در تفاوت این درب ها توجه شما را به خود جلب کند ظاهر درب های ایرانی، ترک و چینی می باشد. به طور کلی درب های ضد سرقت ایرانی ظاهری کاملاً مشابه درهای ضد سرقت ترکیه ای دارند. البته تعداد خیلی کمی درب ایرانی با ظاهر مشابه با درب ضد سرقت چینی نیز تولید می شود. بنابراین، از نظر ظاهری درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران به دو دسته ساخت کشور ترکیه و ساخت کشور چین تقسیم می شوند. لازم به ذکر است درب های چینی بر اساس الگوهای ایتالیایی ساخته شده اند.

اصلی ترین تفاوت درب ضد سرقت ایرانی، ترک و چینی از نظر ظاهر این درب ها به شرح زیر هستند:

·       چهارچوب

اولین تفاوت در نوع چهارچوب‌ های این درب ها دیده می‌شود. درب های ضدسرقت چین چهارچوبی تخت دارند و اختلاف سطح کمی بین سطح بیرونی چارچوب و لنگه درب ضد سرقت وجود دارد، در صورتیکه این اختلاف سطح در درب های ضدسرقت ترک بسیار قابل توجه می باشد. همچنین چهارچوب درب های ضد سرقت ترک همگی در داخل ایران تولید می شود.

·        لولا

علاوه بر تفاوت ظاهری لولای درب های ضد سرقت چینی، ترک و ایرانی، در درب های ضد سرقت چینی لولا ها کاملا مخفی هستند و به حالتی پنهان در درب تعبیه شده اند. این در حالی است که لولای درب های ضد سرقت ترک از داخل قابل رویت می باشند.

·       رویه

سومین و اصلی ترین تفاوت درب ضد سرقت ایرانی و ترک با درب های چینی در رویه آنها می باشد. رویه درب های ضد سرقت چین، فلزی و با رنگ کوره ای طرح چوب هستند یا HDF رنگ شده و در بعضی موارد درب ضد سرقت چینی، فلزی با روکش PVC نیز دیده می شود. اما رویه درب های ضد سرقت ترک به دو دسته MDF  با روکش طبیعی چوب و یا MDF  با روکش PVC تقسیم می شوند.

اکثر درب های ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران فلز با رنگ کوره ای طرح چوب می باشد.

تفاوت ابعاد درب های ضد سرقت ترک، ایرانی و چینی

به طور کلی، تفاوت درب ضد سرقت ترک، ایرانی و چینی پیش ساخته که در بازار ایران عرضه می شوند، از نظر ابعاد استاندارد عبارت است از:

_ ابعاد استاندارد درب ضد سرقت ساخت چین: ۲۱۰×۱۰۵ سانتی متر

_ ابعاد استاندارد درب ضد سرقت ساخت ترکیه : ۲۲۰×۱۱۵سانتی متر

_ ابعاد استاندارد درب ضد سرقت ساخت ایران: ۲۱۰×۱۰۵ سانتی متر

تفاوت کیفی و کمی درب های ضد سرقت ترک، ایرانی و چینی

شاید اولین تفاوتی که در ذهن شنونده شکل بگیرد کیفیت پایین درب ضدسرقت چینی نسبت به درب ضدسرقت ترک باشد که در این مورد با توجه به کیفیت بعضی ازاجناس چینی و ترک موجود در بازار ایران می توان به خریدار درب ضد سرقت حق داد که چنین تصوری را داشته باشد.

اما همانطور که می دانیم و بارها شنیده ایم تولیدات چین در سطوح مختلف کیفی قراردارند اما اگر بخواهیم به طور تخصصی در مورد درب های چینی صحبت کنیم صادقانه باید گفت اکثر همکاران و فروشندگان دربهای ضد سرقت چینی شاید در بعضی مواقع کم لطفی نموده و درب های با کیفیت بالا و کار آرایی مناسب را به خاطر رقابتی کردن قیمت به خریداران محترم ارایه نمی نمایند .

بنابراین لزوما نمی توان گفت کیفیت درب های ضد سرقت چینی از درب های ضد سرقت ترکیه پایین تر است.

درب های ضد سرقت چینی با روکش HDF معمولا از کیفیت خوبی برخوردار هستند و نسبت به برخی درب های ترک که در بزار ایران وجود دارد گران تر هستند و طبیعتا با توجه به تفاوت کیفیت درب های ضد سرقت ترک و چینی، منطقی است که از نظر قیمتی هم بین این درب ها تفاوت وجود داشته باشد.

بدیهی است که با توجه به مطالب گفته شده در خصوص قیمت این درب ها، درب های ضد سرقت ترک قیمت بالاتری نسبت به در های ضد سرقت چینی داشته باشند.

و اما درب های ضد سرقت ایرانی از قیمت متوسطی برخوردار هستند و با توجه به ساخت این درب ها در داخل کشور می توانید درب را سفارشی بسازید. خرید این درب های تولید داخل، با وجود کیفیت خوب و قیمت متوسط بسیار به صرفه است.

کلام آخر

فولاد درب با افتخار اعلام می کند که کلیه درب های ضد سرقت ترک و ایرانی را با بالاترین کیفیت و خدمات پس از فروش به مشتریان عرضه می کند. فولاد درب همواره با فکر کیفیت بالا و امنیت مصرف کنندگان بهترین برند های درب ضد سرقت را به آن ها عرضه کند تا رضایت و همچینین اعتماد مشتریان خود را نیز جلب نماید.

شما نیز می توانید با تماس به شماره های درج شده در سایت https://fooladdarb.com/ از خدمات فولاد درب بهره مند شوید و همچنین با انتخاب بهترین اجناس، خریدی مطمن را تجربه کنید.

admin
ارسال دیدگاه