معایب و مزایای درب چوبی چیست ؟

معایب و مزایای درب چوبی چیست ؟

چوب ماده ای است که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته است و علاوه بر زیبایی و جذابیت فوق العاده ای که به فضا می بخشد، دوام و طول عمری بالایی دارد. وقتی می خواهید درب چوبی انتخاب کنید با گزینه های بسیار زیادی از درب های چوبی روبرو خواهید شد که پیش از این و در مقالات قبل با انواع آن ها و روکش های مورد استفاده در آن آشنا شده اید. برای خرید و استفاده از درب های چوبی باید با ویژگی ها و معایب و مزایایی که دارند به طور کامل آشنایی داشته باشید. از این رو هم اکنون ما در این نوشته قصد داریم معایب و مزایای درب چوبی را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

مزایای درب چوبی

1. دسترسی آسان

همانطور که می دانید، از زمان های قدیم چوب به عنوان یک مولفه اصلی در ساخت انواع درب های ساختمانی مانند درب داخلی ، درب لابی و درب ضد سرقت می باشد. یکی از مزایای اصلی درب چوبی دسترسی راحت به متریال چوب و راحتی ساخت آن به وسیله نجار ها می باشد. در حال حاضر، انواع مختلف چوب در دسترس می باشد و افراد بر اساس طول عمر چوب و بودجه خود اقدام به انتخاب چوب مورد نظر خود می کنند.

2. ظاهر زیبا

از دلایل اصلی محبوبیت درب های چوبی که سبب شده از مهم ترین مزایای آن به شمار رود ظاهر زیبا و حس صمیمیت و گرمایی است که این درب ها به فضا منتقل می کنند. چوب جزئی از طبیعت است و وجود آن در خانه و محل مورد نظر شما سبب ایجاد آرامش در فضا می شود.

یکی از مزایای شاخص درب چوبی قابلیت رنگ پذیری آن می باشد که سبب تنوع در ظاهر این درب ها می شود. از این رو با توجه به سلیقه خود می توان آن را با رنگ دلخواه پوشش داد و آن را با فضای مورد نظر تطبیق داد.

ویژگی درب های چوبی

3. عایق گرما

یکی از مزایای خوب و کاربردی درب های چوبی استفاده از آن ها در تمام فصول سال می باشد. خصوصا استفاده از این درب ها در فصل زمستان سبب نگه داری گرما در محیط داخلی می شود، از این رو از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری می کند. درواقع این درب ها در فصل تابستان خانه را خنک و در فصل زمستان خانه را گرم نگه می دارند.

4. عدم محدودیت در سفارش

شما می توانید درب های چوبی را در ابعاد مورد دلخواه خود سفارش دهید. درواقع ویژگی انعطاف پذیری بالای درب های چوبی این امکان را برای سازندگان فراهم می نماید که طبق سفارش مشتری درب مورد نظر را ساخته و ارائه دهند. همچنین این مزایای درب های چوبی سبب می شود که طرح ها و نقش و نگار های متفاوتی روی این درب ها پیاده سازی کنند.

5. عایق صوت

خانه هایی که درب های آن از نوع درب های چوبی در انواع مختلف می باشند، از نظر انتقال سر و صدا عایق بندی شده اند زیرا این درب ها در مقایسه با سایر متریال ها از مقاومت و ضخامت بالایی برخوردار هستند از این رو آرامش را برای ساکنین فراهم می کنند که این موضوع یکی از ویژگی های مهم درب های چوبی می باشد.

6. تعمیر و نگهداری کم هزینه

چوب از جمله متریال هایی است که دوامی چندین ساله دارد اما به مرور زمان ممکن است کیفیت اولیه خود را از دست داده و نیاز به تعمیر داشته باشد. تعمیر و نگهداری درب های چوبی در مقابل سایر درب ها بسیار آسان تر است و تعمیر آن ها نیاز به هزینه زیادی ندارد و شما می توانید با ارزان ترین قیمت، درب چوبی منزلتان را تعمیر کنید.

معایب درب چوبی

همانطور که می دانید درب های چوبی از چوب های کاملا طبیعی ساخته می شوند، از این رو احتمال تجمع حشرات در آن ها بالا می باشد. با پولیش کاری و همچنین پر کردن حفره های ایجاد شده در این درب ها تا حد زیادی می توان از این معایب درب های چوبی جلوگیری کرد.

درب چوبی ساختمان

یکی از معایب درب های چوبی که کمی سبب تردید در خرید این نوع درب ها می شود، عدم مقاومت آن ها در برابر رطوبت می باشد. خصوصا زمانی که این درب ها در معرض آب و باران قرار داشته باشند به مرور زمان موجب پوسیدگی آن ها می شود.

و در نهایت یکی از معایب درب های چوبی که سبب می شود افرادی این نوع درب ها را خریداری نکنند، قیمت بالای آن ها می باشد. اما در صورتی که اگر بخواهیم منطقی به این مسئله نگاه کنیم، با توجه به کیفیتی که این درب ها برخوردار هستند و مزایای زیادی که دارند مسلم است که دارای قیت های باور نکردنی باشند.

کلام آخر

با توجه به مزایای زیاد درب های چوبی و صرف نظر از معایب کم آن ها، شما از نصب چنین دربی در منزل و محیط کارتان شگفت زده خواهید شد و از انتخاب چنین درب هایی لذت خواهید برد، فولاد درب بهترین گزینه برای خرید و نصب درب های چوبی در انواع مختلف می باشد. از این رو شما می توانید برای خرید و تهیه درب های چوبی از نوع درب داخلی HDF و MDF و… از فولاد درب با شماره 2480916_0912 تماس حاصل فرمایید.

admin
ارسال دیدگاه