حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

روش نصب درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت، به دلیل اطمینان بیشتر مشتری به ایمنی بالاتر این روزها مورد تقاضای افراد بسیاری قرار گرفته است. برای آشنایی با روش نصب درب ضد سرقت این مقاله می تواند به شما در این رابطه کمک کند تا اطلاعات مفیدی راجع به این موضوع دریافت کنید.

نصب درب ضد سرقت برای انواع درب ضد سرقت ایرانی ، درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت روکش فلزی به چند روش انجام می شود که در این مقاله به اختصار به چندین مورد اشاره می شود:

  • روش اول: جوش دادن

در روش اول، قبل از آنکه درب نصب شود، از درست بودن عملکرد قفل در مطمئن شد. برای این کار حتما چند بار قفل را امتحان کنید. درب را قبل از نصب باز کنید. در گام بعد، درب ضد سرقت را از قسمت پشت آن داخل چارچوب کرده و آن را تنظیم کنید تا درست در جای خود قرار گیرد. بعد از این که از ترازو و شاقول بودن درب مطمین شدید، درب ضد سرقت را از مکان هایی که برای آن تعبیه شده است و باید داخل قسمت داخلی چارچوب قرار گیرد با چند جوش به صورت موقت نصب کنید. پس از این که اطمینان حاصل کردید درست در جای خود قرار داده شده است و مشکلی ندارد، جوش دادن کامل را انجام دهید.

  • روش دوم: نصب با روش رول بولت

در روش دوم، پس از این که مطمئن شدید دیوارهایی که درب در آن نصب می شود، به اندازه کافی مقاوم و مناسب نصب به وسیله رول بولت هستند کار را شروع کنید.

پس اولین گام اطمینان از استحکام دیواری است که قرار است درب ضد سرقت بر روی آن نصب شود.

سپس  از سفال تیغه ای استفاده کنید تا لبه داخلی چارچوب را با ترکیبی از ماسه و سیمان مقاوم کنید. بهتر است اندازه ای که کار می شود حداقل ۱۵ سانتی متر از لبه داخلی چارچوب باشد.

در قدم بعد مانند روش اول که جوش دادن بود، مطمین شوید که درب ضد سرقت از نظر محل نصب و صافی سطحی که قرار است کار شود در جای درست خود قرار گرفته است. باز هم از درست کار کردن قفل درب ضد سرقت اطمینان حاصل کنید.

در مرحله بعد، درب را در چارچوبی که برایش در نظر گرفته شده است تنظیم کنید و از تراز بودن آن در چارچوب مطمئن شوید. حالا می توانید دیوار مورد نظر را سوراخ کنید.

دوباره می توانید آخرین موارد را چک کنید و پس از اطمینان، رول بولت را در سوراخ های ایجاد شده وارد کنید.

حال نصب شما انجام شده است. فقط حتما توجه کنید که قبل از این که رول بولت ها را وارد کنید قبلا سوراخ ها را با یک عدد پیچ گوشتی و یا چکش کاملا برای ورود رول بولت ها آماده کرده باشید و بعد می توانید با آچارهای ویژه این کار پیچ های مورد نظر را سفت کنید. پیچ ها را همزمان با هم محکم و در جای خود قرار دهید تا درب در محل درست خود قرار گیرد.

  • روش سوم: پیچ سرمته ای

در روش پیچ سرمته ای، معمولا پس از مراحل قبلی اطمینان از درست بودن عملکرد قفل ضد سرقت، درب ضد سرقت را از سمتی که در بیرون واحد قرار می گیرد وارد چارچوب می کنند، و پس از تراز و شاقول کردن آن، چارچوب را سوراخ و پیج های مورد نظر را از سوراخ های چارچوب وارد و با دریل آن را به چارچوب وصل می کنند. پیچ های سرمته ای باید به صورت ضربدر و کم کم محکم شوند تا تعادل درب حفظ شود.

پس همان طور که اشاره شد انواع روش های نصب درب ضد سرقت وجود دارد که به چند مورد آن در این مقاله اشاره شد.

 

 

 

 

admin
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X