تعمیر و تعویض روکش و رویه درب ضد سرقت و هزینه آن

روکش درب ضد سرقت

امروزه با رایج شدن درب‌های ضد سرقت، خریداران و مصرف کنندگان آن دچار مشکلاتی در تعمیر یا تعویض روکش و رویه آن‌ می شوند. تعویض رویه درب ضد سرقت راهکار مناسبی برای درب هایی است که با گذشت چند سال از عمرشان ظاهری فرسوده به خود گرفته اند و یا روکش به دلایل مختلفی آسیب دیده است. در این مقاله قصد داریم راهکار هایی مناسب برای تعمیر و تعویض روکش یا رویه درب ضد سرقت  و هزینه آن به شما پیشنهاد دهیم.

تعمیر و تعویض روکش یا رویه درب ضد سرقت

اگر بخواهیم از دید بصری و زیبایی سخن بگوییم، مهم ترین بخش مربوط به رویه و روکش درب ضد سرقت است. که در گذر زمان دچار فرسودگی شده و دچار مشکلات جزئی در ساختار‌می شود یا از بین‌می رود.

تعمیر و تعویض روکش یا رویه درب ضد سرقت به دلیل هزینه کمتر آن نسبت به نصب درب، به مصرف کنندگان این درب‌های امنیتی پیشنهاد ‌می شود. لازم به ذکر است که، پس از انتخاب رویه مورد نظر، انجام این کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

برای تعمیرات روکش درب ضد سرقت ابتدا باید بررسی شود که جنس اولیه آن از چه نوعی بوده، و پس از آن تعمیرکار با حضور در محل و تایید مشتری رویه مورد تقاضا را تهیه و کار تعویض انجام‌ می شود.

استفاده از روکش پودری برای مراقبت از درب ضد سرقت

 روکش پودری درب ضد سرقت روکشی است که برای مراقبت از درب و افزایش مقاومت آن در برابر خراش ها و زنگ زدگی مورد استفاده قرار‌ می گیرد. درواقع استفاده از این روکش و نصب آن بر روی درب ضد سرقت سبب دوام و مقاومت درب‌های امنیتی خواهد شد.

روکش پودری معمولا بر روی درب ضد سرقت ترک اصل نصب‌ می شود. در حقیقت این نوع روکش نقش محافظت کننده دارد. روکش پودری، ظاهر درب‌های ضد سرقت را از هرگونه آسیبی که ممکن است به وسیله افراد یا عوامل محیطی به آن ها وارد شود را حفظ و نگه داری‌می کند.

در صورت استفاده از روکش پودری توجه داشته باشید که در هنگام تمیز کردن درب از آب با فشار بالا استفاده نکنید، زیرا ممکن است سبب آسیب جدی به درب و یا سطوح پودری رنگ پودری آن شود. برای تمیز کردن درب‌های ضد سرقت، توصیه‌می شود از یک پارچه نرم و مرطوب استفاده کنید.

تاثیر روکش درب ضد سرقت در قیمت آن

روکش، در امنیت درب‌های ضد سرقت تاثیر چندانی ندارد و تنها باعث زیبایی ظاهری آن‌می شود. روکش درب‌های ضد سرقت برخلاف قسمت‌های دیگر آن کاملا در دید است و زیبایی این بخش، از همه قسمت‌های درب مهم تر است.

از این رو عده زیادی از افراد به شیک و لوکس بودن روکش درب ضد سرقت اهمیت زیادی‌می دهند. به همین دلیل با ارائه روکش هایی بسیار لوکس اختلاف قیمت زیادی در درب‌های ضد سرقت ایجاد‌می شود. به طوری که حتی برخی از روکس‌های درب ضد سرقت جز صنایع دستی است و به اصطلاح کار دست است و همین امر بر قیمت آن افزوده است.

جنس رویه درب ضد سرقت در تعیین قیمت نهایی آن به شدت تاثیرگذار است. مواردی که در تعیین قیمت روکش درب ضد سرقت اثر گذار است، شامل جنس روکش، طراحی ظاهری و نیز ضخامت رویه است.

·        جنس روکش درب ضد سرقت

قیمت روکش چوبی برای درب ضد سرقت نسبت به رویه‌های PVC، عموما بالاتر است. چرا که این روکش ها فرآیند تولید پیچیده تری داشته که طبیعتا بر روی قیمت آن ها تاثیر گذار است. نا گفته نماند، به دلیل رنگ کردن روکش‌های چوبی پس از ساخت، به تبع قیمت درب نیز بالاتر خواهد رفت.

 بهترین جنس روکش‌های درب ضد سرقت چوب گردو و راش هستند، البته چوب گردو دارای کیفیت بالاتری‌می باشد. بنابراین درب هایی که دارای روکش چوب گردو هستند، قیمت نهایی بالاتری خواهد داشت.

·        میزان برجستگی و جزئیات روکش

روکش‌های برجسته لوکس، به دلیل جزئیات زیادی که در ساخت آن ها صورت گرفته، قیمت بالاتری نسبت به روکش‌های معمولی دارند، عموما درب‌های دارای روکش CNC قیمت پایین تری دارند. زیرا از جزئیات کمتر و طرح ساده تری برخوردار‌ می باشند.

·        ضخامت رویه ها

هر چه ضخامت رویه درب ضد سرقت بیشتر شود، قاعدتا در بالا رفتن قیمت درب ضد سرقت تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین در هنگام خرید روکش درب ضد سرقت این مورد را مد نظر داشته باشید.

کلام آخر

در مقاله ی فوق تلاش کردیم، هر مطلبی که در خصوص تعویض روکش درب سرقت، تعمیر رویه درب ضد سرقت، و تاثیرات آن ها بر قیمت این درب ها وجود داشت را براش شما دوستان شرح دهیم. در صورتی که هنوز هم سوالی در ذهن شما است و قصد دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ی درب‌های ضد سرقت کسب کنید، با مقالات بعدی فولاد درب همراه باشید.

فولاد درب در زمینه خرید انواع درب‌ ها، مانند درب داخلی و درب های ضد سرقت‌ از جمله درب ضد سرقت ایرانی و ترک می تواند بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد. و خاطره خریدی مطمن را را به شما هدیه دهد.

admin
ارسال دیدگاه