حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

اجزای تشکیل دهنده درب ضد سرقت

اجزای درب ضد سرقت

درب ضد سرقت این روزها به دلیل مقاوم تر بودن و امنیت بالاتر نسبت به درهای معمولی مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته اند. بسیاری از افراد مخصوصا برای آپارتمان به دنبال سفارش چنین درب هایی هستند. این درب ها از جهات بسیاری مانند ساختار کلی، لولا، قفل مورد استفاده و جنسی که از آن ساخته شده اند با درهای معمولی که قبلا مورد استفاده قرار می گرفتند فرق دارند.حال سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که اجزای تشکیل دهنده درب های ضد سرقت از چه چیزهایی تشکیل شده اند.

درب ضد سرقت در انواع مختلف درب ضد سرقت ایرانی ، درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت روکش فلز در بازار موجود می باشد. معمولا این درب ها از لایه های مختلفی تشکیل می شوند که جنسی که در لایه داخلی به کار رفته است بیشتر اوقات از جنس فولاد است و با انواع جنس های دیگر مانند فلز، شیشه، ام دی اف ها و یا اچ دی اف ها پوشانده شده اند. یعنی لایه رویی شامل این موارد است. برای آنکه درب ضد سرقت عایق صدا و حرارت هم باشد، گاهی اوقات به وسیله پشم سنگ، فضای داخلی آن را پر می کنند.

بسته به مکانی که قرار است درب ضد سرقت آن جا مورد استفاده قرار گیرد، معمولا جنس درها را هم متفاوت انتخاب می کنند. مثلا برای محیط هایی که رطوبت بالایی دارند پوشش لایه بیرونی را ضد رطوبت انتخاب می کنند و یا اگر قرار است درب ضد سرقت در فضاهای صنعتی به کار برده شود، معمولا باید پوششی که برای لایه بیرونی انتخاب می شود ضد اسید باشد.

در مواردی هم که درب های ضد سرقت، ضد حریق هم هستند باید در اجزای تشکیل دهنده درب ضد سرقت از پشم سنگ نسوز استفاده کرد.

بنابراین بسته به نوع و کاربرد و هدف استفاده از درب ضد سرقت، اجزای تشکیل دهنده آن نیز متفاوت است.

 

 

 

ساختار درب ضد سرقت

از نظر ساختار درب ضد سرقت نیز می توان گفت این درب ها شامل موارد زیر هستند:

  • چارچوب

چارچوب درب ضد سرقت معمولا  از دو جنس فلز یا چوب تشکیل می شود. باید توجه داشت که برای هر نوع درب، ممکن است جنس متفاوتی به کار رفته باشد. همچنین ضخامت های مختلفی برای هر کدام از درب ها در نظر می گیرند. مثلا برای درب ضد سرقت و درهای داخلی ساختمان، از چارچوب های فلزی که دارای ضخامت های متنوعی هستند استفاده می شود. یا اگر بخواهند به درب ضد سرقت جلوه بهتری بدهند و از نظر زیبایی شناسی، ظاهر بهتری داشته باشد ممکن است علاوه بر این چارچوب های فلزی، از چارچوب های چوبی هم استفاده شود.

چارچوب های فلزی که برای انواع درب های ضد سرقت استفاده می شود.، معمولا در سه طرح ساده، فرانسوی، و یا تخت با روکش ام دی اف طراحی می شود.

مهمترین مساله ای که وقت انتخاب چارچوب فلزی برای درب ضد سرقت باید در نظر داشت این است که بسته به نوع و محل مورد استفاده، جنس مناسب انتخاب شود و رنگ و طرحی که برای این چارچوب در نظر گرفته می شود، با فضا و محیطی که قرار است در آن نصب شود تناسب داشته باشد.

امروزه جنس های دیگری مانند یو پی وی سی، فایبرگلاس، آلومینیم یا ترکیب هایی از چوب و سایر موارد برای چارچوب در ممکن است به کار رود.

  • قفل

قفل یکی از مهمترین بخش های هر درب ضد سرقت است. قفلی که برای درب های ضد سرقت به کار می روند باید از نظر رعایت استانداردهای لازم مورد بررسی قرار گرفته باشد. علاوه بر آنکه آلیاژ و مواد به کار رفته در قفل مهم است، نحوه نصب آن نیز بسیار اهمیت دارد و قابلیت تعویض قفل و مغزی آن هم باید مورد توجه قرار گیرد.

مهمترین عاملی که هنگام انتخاب قفل مناسب برای درب های ضد سرقت باید مورد توجه خریدار قرار گیرد، ایمنی بالای آن است و این که آنقدر باید دارای کیفیت مطلوب و مناسب باشد که فرد از بابت ایمنی و امنیت درب با خیال راحت از آن استفاده نماید.

  • رویه

رویه درب های ضد سرقت هم از اجزای مهم آن است. هم از نظرطراحی و هم از نظر کاربردپذیری اهمیت بالایی دارد. معمولا رویه های درب های ضد سرقت را به انواع برجسته اکونومی، برجسته لوکس، پی وی سی، سی ان سی، و ملامین تقسیم می کنند که هر کدام ویژپی خاص خود را داراست و مانند دیگر اجزایی که توضیح داده شد بسته به نوع استفاده، مکانی که قرار است نصب شود و توقع و انتظار از عملکرد آن می تواند متفاوت باشد.

از دیگر اجزای درب های ضد سرقت می توان به چشمی،  آلارم و یا پیچ لولا هم اشاره کرد که هر کدام ممکن است از اجناس مختلفی ساخته شده باشند.

 

 

 

admin
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X