ابعاد و اندازه استاندارد درب ضد سرقت

ابعاد و اندازه استاندارد درب ضد سرقت

به طور کلی، یکی از مواردی که در خرید و یا تعویض درب ضد سرقت بسیار حائز اهمیت است، دانستن ابعاد استاندارد درب ضد سرقت است. این مسئله شاید مهم ترین سوالی باشد که در حوزه درب برای شما مطرح می‌‌شود. همانطور که می‌‌دایند تغییر ابعاد درب‌های امنیتی موجب تغییر در قیمت نهایی درب می‌‌شود. از این وارد کنندگان و مصرف کنندگان درب‌های ضد سرقت، از درب با اندازه استاندارد استفاده می‌‌کنند.

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت

اندازه استاندارد درب ضد سرقت اولین نکته مهمی است که بعد از پایان ساخت و ساز و قبل از نصب فریم انتظار، باید به آن توجه کرد. ابعاد استاندارد درب ضد سرقت به دو نوع تقسیم بندی می‌‌شوند که سازندگان ساختمان باید قبل از ساخت فریم انتظار به آن توجه کنند. مسئله دیگر قطر لقار، برای نصب درب ضد سرقت می‌‌باشد.

عرض و طول ساب فریم مورد نیاز برای درب‌های استاندارد 111 در 212 می‌‌باشد. در واقع بعد از نصب ساب فریم فلزی فاصله داخل به داخل آن 111 سانتی متر می‌‌باشد. ساب فریم می‌‌تواند از قوطی 30 در 40 و یا هر نوع فلز دیگری باشد. وقتی می‌‌گوییم طول ساب فریم 212 سانتی متر، منظور این است که از کف تمام شده تا زیر نعل درگاه نباید بیشتر از 212 سانتی متر باشد.

اگر اندازه داخل به داخل فریم انتظار 107 سانتی متر باشد، این نشان می‌‌دهد که بازشوی درب را 92 سانتی متر در نظر گرفته ایم. در این صورت چهارچوب 7/5 سانتی متر از فضای موجود را کاهش می‌‌دهد. همچنین برای بازشوی 102 سانتی متر باید اندازه داخل به داخل فریم انتظار 117 سانتی متر باشد.

اگر ابعاد درب از 110 در 230 سانتی متر تجاوز کند، درب سنگین شده و در نهایت عملکرد آن دچار مشکل خواهد شد. در این حالت می‌‌توان از نوع درب‌های کتیبه خور استفاده کرد که در ارتفاع 250 و 255 سانتی متر نیز ساخته می‌‌شوند.

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت

ابعاد سفارشی درب ضد سرقت

ناگفته نماند که می‌‌توان از ابعاد سفارشی برای درب ضد سرقت استفاده کرد و در طول و عرض دلخواه درب را سفارش داد که طبق مشخصات فنی آن، درب را می‌سازند. از قضا بعضی از ساختمان سازان نیز از ابعاد درب ضد سرقت سفارشی استفاده می‌کنند، یعنی ابعادی خارج از ابعاد گفته شده. ولی عرض ابعاد درب ضد سرقت نباید از 125 سانتی متر بیشتر باشد. در صورتی که این اتفاق بیفتد، باید از درب‌های یک و نیم لنگه و دو لنگه استفاده کرد.

برای درب‌های ضد سرقت دو لنگه می‌توان اندازه 200 سانتی متر را در نظر گرفت. اما باید توجه کرد که اگر قصد نصب درب با ارتفاع بیشتر را دارید باید اندازه ی مورد نطر را سفارش دهید.

نکات قابل توجه هنگام اندازه‌گیری ابعاد درب ضد سرقت

در خصوص اندازه‌گیری ابعاد درب ضدر سرقت، شما شخصا می‌توانید این کار را انجام دهید. اما پیشنهاد ما این است که به دلیل وجود پیچیدگی هایی در این محاسبه این کار را به یک متخصص محول کنید. در هرصورت اگر هم قصد داشتید خودتان این اندازه‌گیری را انجام دهید، مطالبی که در این خصوص باید به آن‌‌ها توجه داشته باشید تا اندازه‌گیری آن‌‌ها به طور دقیق محاسبه شود به شرح زیر می‌باشد:

1. زمان اندازه گیری:

اندازه‌گیری درب باید پس از اتمام کف و دیوار‌‌ها صورت گیرد، زیرا ارتفاع کف و عرض دیوار، به شدت در اندازه نهایی ارتفاع و عرض درب امنیتی تاثیر گذار است.

2. شکاف درب و چهار چوب:

شکاف بین درب و چهارچوب باید به درستی توسط فوم پوشش داده شود، بهتر است که این فاصله خیلی کم باشد زیرا در این صورت درب، عایق بهتری در برابر گرد و غبار، حرارت و صوت خواهد شد.

3. سه بار اندازه گرفتن :

هر بعد باید سه بار اندازه‌گیری شود. با این کار دقت اندازه‌گیری بسیار بالا می‌رود. اندازه‌گیری باید بدین ترتیب باشد که، ارتفاع را در سمت چپ، مرکز و سمت راست و عرض را در بالا، مرکز و سمت راست باید اندازه‌گیری کنید. توجه داشته باشید که در اندازه‌گیری عرض درب، کمترین مقداری که اندازه گرفته اید را به عنوان اندازه اصلی در نظر بگیرید.

4. میلی متری اندازه گرفتن:

در اندازه‌گیری درب‌های ضد سرقت توجه داشته باشید که تمامی ابعاد‌‌ها را باید به میلی متر اندازه بگیرید و همچنین عرض‌های شکاف را در اطراف محیط در نظر بگیرید.

5. درب باید مستطیل باشد:

منظور از مستطیل بودن درب این است که زاویه ی داخلی آن 90 درجه باشد. نکته دیگر قابل توجه در این خصوص این است که باید دو قطر را اندازه‌گیری و مقایسه نمایید.

6. در نظر گرفتن جهت باز شدن درب:

داخلی و خارجی بودن درب را مشخص کنید

جهت باز شدن درب ضد سرقت

7. اندازه‌گیری دقیق:

هنگام اندازه‌گیری درب باید براساس ابعاد استاندارد را اندازه بزنید به طوری که سطح کف قابل مشاهده باشد. این اندازه‌گیری باید با استفاده از دستگاهی دقیق انجام گیرد.

با توجه به مطالبی که گفته شد متوجه شدیم که استاندارد مشخص و بین المللی برای ابعاد درب‌های ضد سرقت وجود ندارد و این ابعاد با توجه به در خواست کارفرمایان و سفارش دهندگان قابل تغییر می‌باشد.

کلام آخر

در مقاله ی فوق مطالبی در مورد اندازه ی استاندارد درب ضد سرقت و نحوه ی اندازه‌گیری آن را برای شما شرح دادیم با این وجود در هنگام نصب و اندازه‌گیری درب‌های امنیتی دیگر دچار مشکل نخواهید شد. همچنین می‌توانید از فولاد درب ، درب‌های ضد سرقت در ابعاد دلخواه را سفارش دهید تا با کیفیت عالی این درب‌‌ها آشنا شوید. برای ثبت سفارش خود با شماره‌های درج شده در سایت فولاد درب تماس حاصل فرمایید.

admin
ارسال دیدگاه