آسیب ها و مشکلات درب ضد سرقت و رفع آن ها

اختلال و آسیب های درب ضد سرقت

پیشتر در مقالات مختلف در مورد درب ضد سرقت ساختار و اجزای آن و نصب این درب صحبت کردیم و تلاش کردیم با افزایش آگاهی شما در این زمینه یک چشم انداز موفق برای رفع نیاز هایتان ایجاد کنیم. اکنون در ادامه ‌ی این مطلب به بررسی آسیب‌ها یا مشکلات درب ضد سرقت و رفع آن‌ها می‌پردازیم، و به صورت مختصر و تحلیلی تا حد امکان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم. در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید تا از رفع آسیب های درب ضد سرقت اطلاعات مفیدی به دست آورید.

مشکلات رایج درب ضد سرقت

با گذشت زمان و به دلایل مختلف ممکن است مشکلاتی برای درب‌های ضد سرقت پیش بیاید. با توجه به اینکه این درب‌ها ساختاری پیچیده دارند، روش تعمیر و رفع ایرادات آن‌ها نیز سخت و پیچیده است که نیازمند تجربه، مهارت و دانش زیاد در این زمینه می‌باشد.

تمامی قسمت‌های درب ضد سرقت از قفل گرفته تا رویه آن می‌تواند استاندارد و با کیفیت باشد، و اما می‌تواند در ظاهر خوب به نظر برسد و در واقعیت نا مرغوب باشد. که این موضوع با توجه به قیمت و سابقه تولید کننده مشخص می‌شود.

مشکلات رایجی که درب‌ های ضد سرقت ممکن است پس از خرید، نصب و مورد استفاده قرار گرفتن به مدت طولانی، داشته باشند به شرح زیر است:

_ ایجاد صدا در هنگام باز و بسته کردن درب

_ اختلال در یراق آلات درب ضد سرقت

_ شکستن لولاهای درب، و لزوم جوش دادن مجدد و یا تعویض آن‌ها

_ نشست و افت شدید امنیت ساختمان به دلیل آسیب پذیری بالای درب‌های ضد سرقت

_ نفوذ صدا از درب به داخل ساختمان یا از داخل به بیرون ساختمان

_ تعویض رویه با الیاف میانی درب و همچنین تعویض چهار چوب

رفع صدای درب ضد سرقت هنگام باز و بسته کردن

سر و صدا کردن درب یکی از مشکلات درب ضد سرقت است که هم موجب سلب آرامش می‌شود و هم کارایی درب را کاهش می‌دهد. برای اینکه بتوانید از شر صدای باز و بسته کردن درب خلاص شوید، به مراحل زیر دقت کنید:

مرحله 1: در وهله‌ی اول با آرامی و بدون فشار میخ لولا را خارج کنید و شمع آب شده روی آن بریزید تا سرو صدای درب رفع شود.

مرحله 2: در این مرحله از روغن روان کننده استفاده کنید. به گونه ای که روغن را بر روی لولای درب اسپری کنید، سپس برای اینکه روغن کاملا به داخل لولا‌ها برود، درب را چندین بار باز و بسته کنید. روغن مورد استفاده برای این کار باید گریس یا روغن چرخ خیاطی باشد. این کار را تا زمانی که صدای درب قطع شود پیوسته انجام دهید. سپس میخ را کاملا سر جای خودش قرار دهید.

روغن کاری درب ضد سرقت

مرحله 3: در این مرحله میخ لولا را خارج کرده و با استفاده از سمباده آن را تمیز کنید. با سمباده کردن میخ اصطکاک آن کمتر می‌شود و صدای آن نیز از بین می‌رود. راه حل دیگر برای قطع صدا در میخ این است که با استفاده از اشیا نوک تیز میخ را جرم گیری کنید.

مرحله 4: پس از خارج کردن میخ لولا می‌توانید آن را با صابون بشویید. و بعد از قرار دادن در جای خود با باز و بسته کردن درب می‌توانید صدا را از بین ببرید.

مرحله 5: اگر با انجام مراحل قبل صدای درب قطع نشد، همه میخ‌های لولا را خارج کنید و میخی که گرد شده را و دور صفحات لولا مانده را پیدا کنید. میخ را پس از خارج کردن با سیم ظرف شویی بشویید سپس درجای خود قرار دهید و روغن را روی آن اسپری کنید.

مرحله 6: وقتی میخ لولا که دور صفحات مانده بود را خارج کردید، توجه کنید که میخ دارای کج شدگی و شکستگی نباشد، اگر میخ کج شده بود آن را روی زمین صاف بگذارید و با چکش آن را صاف کنید.

مرحله 7: اگر با انجام تمام مراحل گفته شده باز هم سرو صودا قطع نشد، لولای درب را به طور کامل خارج کرده و آن را تعویض کنید.

تعمیر و تعویض یراق آلات درب ضد سرقت

یراق آلات به کار رفته در درب ضد سرقت، مهم ترین نکته ای است که باید در زمان خرید درب ضد سرقت به آن توجه کرد. یراق آلات درب سرقت از جمله، چشمی، ضربه گیر و جا پستی می‌باشد که کیفیت و مرغوبیت آن در امنیت نهایی درب ضد سرقت بسیار موثر خواهد بود.

به عنوان مثال چشمی درب به شما کمک خواهد کرد که مقابل درب را با وضوح بالا مشاهده کنید. به همین دلیل شیشه‌های مورد استفاده در آن باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند تا به راحتی کدر و شکسته نشوند. این یراق آلات را می‌توان با توجه به سلیقه مشتریان و نیاز‌های ساختمان روی درب‌های ضد سرقت نصب نمود.

تعویض لولای شکسته و جوش دادن آن‌ها

وزن درب‌های ضد سرقت به دلیل جنس و ساختار آن ها، نسبت به در‌های معمولی بیشتر می‌باشد. بنابراین برای مقاوم سازی آن‌ها باید از لولا‌های بیشتری استفاده شود. ممکن است لولای درب ضد سرقت به دلیل نصب غیر اصولی به مرور زمان دچار شکستگی شود و به طور کل کارایی درب دچار اختلال گردد. و حتی امکان دارد با گذشت زمان لولاهای درب جابه جا شوند.

در این صورت یک تعمیر کار حرفه ای و متخصصی کار بلد می‌تواند با تعویض لولای شکسته و یا جوش دادن لولای جابه جا شده کارایی اولیه درب ضد سرقت را باز گرداند.

با توجه به موارد گفته شده به این نتیجه رسیدیم که درب‌های ضد سرقت نیز پس از مدتی استفاده امکان دارد دچار مشکلاتی شود، نکته ای که حائز اهمیت است این است که بتوانیم این مشکلات و اختلالات درب‌های ضد سرقت خود را شناسایی کنیم و تا حد امکان خود این مشکلات را بر طرف کنیم. با استفاده از درب های ضد سرقت باید آگاهی لازم در زمینه رفع آسیب های درب ضد سرقت را نیز داشته باشیم.

تعویض لولای درب ضد سرقت

کلام آخر

برای خریداری بهترین انواع درب‌ ضد سرقت ایرانی و درب ضد سرقت ترک با مرغوب ترین جنس و یراق آلات، فولاد درب را انتخاب کنید. فولاد درب بهترین گزینه برای خریدی مطمئن در زمینه درب‌های ضد سرقت می‌باشد. برای خرید با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

­

admin
ارسال دیدگاه